PL EN
Strona główna Oferta Cennik Kalendarz Galeria Atrakcje Kontakt


 ATRAKCJE


Krótka historia Kościeliska:

 

Kościelisko położone jest w Rowie Kościeliskim i na południowych stokach Pogórza Gubałowskiego. Jego zabudowania wkraczają także do dolnej części Doliny Kościeliskiej w Tatrach (Kiry). Jest to duża wieś o charakterze miejscowości wypoczynkowej, składająca się z 21 osiedli (dawnych osad pasterskich, tzw. polan – stąd bierze się dawniej oficjalna, a dziś potoczna nazwa miejscowości: Polany).

Poszczególne osady pasterskie, które weszły później w skład Kościeliska, wzmiankowane były już od roku 1623.

Do roku 1867, kiedy to odbyły się pierwsze autonomiczne wybory rad gminnych, Kościelisko tworzyło jedną osadę z Zakopanem. W latach 70 XX w. Kościelisko połączyło się z Witowem, Dzianiszem i Chochołowem, tworząc gminę Kościelisko-Witów.

Po kilku latach gmina ta została włączona do gminy tatrzańskiej, a w roku 1994 reaktywowała się jako gmina Kościelisko. Obecnie w jej skład wchodzą trzy wsie podhalańskie: Kościelisko, Witów i Dzianisz.

 

Atrakcje w Kościelisku i okolicy:

Kościelisko oraz najbliższe okolice oferują wiele atrakcji dla osób, chcących wypocząć w tym pięknym regionie. Do głównych atrakcji zaliczyć można:

  • Bliskość szlaków turystycznych dla pieszych wędrówek – Doliny Chochołowska oraz Kościeliska znajdują się w odległości od 1-2 km od naszych apartamentów

  • Stoki narciarskie dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. oraz specjalnie oddzielone dla najmłodszych: Polana Szymoszkowa, Witów Ski, Kasprowy Wierch oraz Biały Potok (dla początkujących) w odległości od 2 - 6 km

Witów Ski

               

  • Narciarskie trasy biegowe dla początkujących oraz zaawansowanych biegaczy (ok 10km) – np. u wylotu Doliny Chochołowskiej w Witowie

  • Termy w Chochołowie (ok 7km od naszych apartamentów), termy w Zakopanem, Białce (Bania) oraz Bukowinie (Bukovina)

 

  • Trasy rowerowe – np. wzdłuż Ścieżki pod Reglami, między Doliną Kościeliską oraz Chochołowską,....

  • Stajnia koni „Konsul” (ok 2km od apartamentów, przy Dolinie Kościeliskiej) - dla wielbicieli koni to bardzo dobre miejsce na spotkanie z tymi cudownymi zwierzętami. „Stajnia Konsul” także nadaje się do uprawiania ostatnio bardzo popularnego sportu – jazdy konnej. W stadninie znajduje się 12 koni: Atłas,  High, Konsul, Strzelec, Pony, Nelly, Aluś,  Dracon, Harnaś, Zeus, Dragon i Lorenzo.

  • Górska plaża (ok 1km od apartamentów) - skąd początek bierze Czarny Dunajec, u zbiegu Siwej Wody (potoku z Doliny Chochołowskiej) oraz Kirowej Wody (potoku z Doliny Kościeliskiej). To doskonałe miejsce na odpoczynek latem. Można się tam zrelaksować przy szumie górskiego potoku oraz przy własnym grilu. Za dnia opalanie i pluskanie w górskim potoku, odpowiednio schłodzonym J, a wieczorem magiczna atmosfera przy świetle księżyca!

  • Ponadto organizujemy kuligi oraz przejazdy saniami!

Zapraszamy!
WYBIERZ ATRAKCJE
Restauracje


Odwiedziny:
Dzisiaj: [ 12 ]
Wszystkie: [ 188913 ]

Online: [ 1 ]
Rekord online: [ 146 ]
 
Strona główna
Atrakcje
 
Oferta
Galeria
 
Cennik
Kontakt
 
Kalendarz    
Tagi: apartament krokus, kościelisko noclegi, apartament kościelisko, kościelisko atrakcje, apartamenty kościelisko, apartament zakopane, apartament wypoczynkowy w kościelisku, apartamenty zakopane